Challenge Ynnovate
De kracht van spel
04.11.2011 | Editie: PM10
Spelen is ‘fun’. Wie denkt er niet af en toe met weemoed terug aan de zorgeloze middagen van hutten bouwen in het bos of voetballen op straat? Naast leuk is spelen ook erg nuttig. Vooral voor de ontwikkeling van kinderen. Met spelen oefenen kinderen situaties en vaardigheden, zowel op motorisch, cognitief als op sociaal gebied. Ze leren door het spel vooruit te denken, te plannen en problemen op te lossen. Ook krijgen ze door het spel inzicht in de eigen emoties en in die van anderen.
In deze rubriek gaan Fleur Pullen en Raymond Lunes om en om in op een challenge, die zij in samenwerking met diverse opdrachtgevers organiseren. Ynnovate challenges zijn innovatieve prijsvragen vormgegeven vanuit een actuele overheidsuitdaging.
Fleur Pullen en Raymond Lunes zijn initiatiefnemers van Ynnovate. Pullen is senior adviseur strategie en externe ontwikkelingen bij de RDW en voorzitter van de alumnivereniging van managementtrainees van Het Expertise Centrum. Lunes is beleidsmedewerker bij het ministerie van SZW en actief als bestuurslid bij Piazza JongRijk.
Als we de redenatie van Shaw volgen dan is de link tussen spelen en innoveren snel gelegd. Experimenteren is niet voor niets een kernvaardigheid als het op innovatie aankomt. Een zeer geschikte manier om vernieuwing bij de overheid te realiseren is door meer te investeren in spelen. Door volwassenen überhaupt weer te laten starten met spelen en op nieuwe manieren naar overheidsuitdagingen en thema’s te laten kijken. Een ontwikkeling die daarop inhaakt is serious gaming. Serious games zijn toepassingen van spel voor leerdoelen in een serieuze (werk)omgeving en dat maakt ze anders dan entertainment games.
Games kunnen bij de overheid onder andere worden gebruikt om consensus in beleidsdoelstellingen te bereiken, om informatie of kennis over te dragen, om (crisis)situaties te oefenen of om nieuwe werknemers te werven en selecteren. Mooie voorbeelden zijn de burgemeestersgame (waarin burgemeesters een ingewikkeld crisisscenario voorgeschoteld krijgen in 15 minuten) en ‘De Nacht Van...’ waar u in de huid van een gemeenteambtenaar kruipt om te ervaren hoe het is om te werken bij een gemeente. Dan blijkt ook dat de game de basis voor een goed nagesprek. Juist dan begint het leren.
Gezien de kansen die gamification biedt voor meer innovatie bij de overheid staat de Ynnovate Challenge van november in het teken van serious gaming. In samenwerking met Het Buitenhuis gaat Ynnovate op zoek naar de drie interessantste overheidsthema’s die geschikt zijn voor gamification. Op 16 november zullen deze concepten tijdens Gamestorm worden doorontwikkeld tot een speelbare game.
Kent uw dossier wicked problems? Is het een complex, multi-belangen issue? Zoekt u een out-of-the-box manier om uw dossier weer los te trekken en op snelheid te komen? Dan bent u van harte welkom om mee te doen aan de challenge. Een jury zal aan het einde van de Gamestorm op 16 november alle gameconcepten kritisch beoordelen en de winnaar kan zijn/haar game presenteren op de bijeenkomst Naar Gamificatie van de Overheid, die een dag later (op 17 november) plaatsvindt.
Speelt u dit spelletje met ons mee? Kijk op www.ynnovate.it
Zoek direct
- Parlementair onderzoek ICT
- Verantwoordingsdag
- Bestuurskracht
- Duurzaamheid
- Europa
- Financiën & economie
- Innovatie
- Politiek
-
(Re)organisatie overheid
- Ambtenaar in oorlogstijd
- Carrière
- Compacte overheid
- Den Haag en de Val van de Muur
- Diversiteit
- Een lerende overheid
- Externe inhuur
- Haagse dynastiëen
- Het nieuwe werken
- Integriteit
- Het verhaal achter...
- Interactief proefschrift
- Leiderschap
- Medezeggenschap
- Over de vloer
- Politiek-ambtelijke verhoudingen
- PM Top 100
- Rechtspositie en ontslag
- Salaris en arbeidsvoorwaarden
- Social Media
- Toekomst openbaar bestuur
- Topinkomens
- Verantwoordingsdag
- Vernieuwing Rijksdienst
- Voorlichting & communicatie
- Wie zit waar
- Toezicht
- Columns
MAGAZINE

Gerelateerde artikelen
- ‘Dit is niet het eind, nu begint het pas’
- SG's leiden megafusies
- Jan Willem Weck: 'Wij kweken onze toekomst'
- ‘Het draait allemaal om geld’
- Afscheid van DG Jan Willem Weck
- Infotainment maakt ambtenaar vogelvrij
- De diepte in met Het Nieuwe Werken
- Martijn van der Steen: De toekomst
- Tjeenk Willink neemt afscheid
- Het karma van moreel leiderschap
Trefwoorden
Van onze partners
Gratis nieuwsbrief
Gratis elke week het belangrijkste nieuws van PM Public Mission in uw mailbox? Schrijf u dan hier in voor onze e-mailnieuwsbrief.









Nieuwe reactie inzenden