Compacte overheid

Beleidsstructuur IenM krijgt vorm

Door: Redactie PM | 08.07.2011

Het beleidsdomein van het ministerie van IenM krijgt steeds verder vorm. Eerder werd al bekendgemaakt dat het departement van vijf naar drie beleids-DG’s gaat. Nu is ook duidelijk hoe taken en thema’s worden verdeeld en welke directeuren als kwartiermaker optreden in het vormgeven van hun directies.

De kwartiermakers gaan op 1 september als zodanig aan de slag. Zij zijn tevens beoogd directeur van de afdeling. Op de wie-zit-waar pagina op deze website treft u een overzicht aan van de benoemingen op IenM.

Op 1 januari 2012 moeten de drie beleids-DG’s en hun onderliggende directies functioneren met in totaal ruim 900 fte. Daarna volgt de taakstelling van het kabinet-Rutte, die inhoudt dat de kosten met nog eens 25 procent gereduceerd moeten worden. Concreet betekent dit dat de kosten in 2018 met 316 miljoen euro structureel moeten zijn teruggebracht. Deze bezuiniging betreft zowel personeel als materieel.

Eerder kwamen Defensie, SZW, EL&I, BZK en Veiligheid en Justitie al met hun bezuinigings- en reorganisatieplannen naar buiten. Het is nog wachten op de andere ministeries. Minister Donner van BZK heeft de departementen tot uiterlijk Prinsjesdag de tijd gegeven invulling te geven aan de bezuinigingsopgave van 1,8 miljard euro op de rijksoverheid. Uit een onderzoek dat PM in april 2011 hield onder ambtenaren van alle bestuurslagen bleek dat een derde van de ambtenaren voor zijn baan vreest.

Nieuwe reactie inzenden

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.
Image CAPTCHA
Neem de karakters uit de bovenstaande afbeelding over.